Новини

 Школярі пишуть писанки

 

                В рамках реалізації  міського проекту «LvivKids» для учнів 4-6 класів, 2 червня 2016 року працівниками Львівського державного Будинку техніки проведено майстер-клас з  писанкарства для школярів СЗШ № 65 міста Львова.

 

                У заході взяли участь 18 юних писанкарів, які у творчому процесі створили свої неповторні, оригінальні писанки.

                Завідуюча лабораторії Будинку техніки Калина Вікторія Василівна розповіла учасникам майстер-класу про зміст закодованих символів, регіональні особливості писанкового розпису та продемонструвала практичний процес розпису писанки, використовуючи традиційні орнаменти. Оригінальні візерунки писанок не тільки чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, вони несуть прадавні, ще з часів Трипілля, символи розуміння світу та природи, єднають із традиціями минулого. Обираючи зразок писанки, кожен з учасників творив свій витвір, можливо не такий витончений, але по-своєму унікальний, адже це скоріш за все перша власноруч виготовлена писанка. 

            Завершальним етапом фестивалю стали барвисті писанки, котрі відображали духовний світ, політ творчої фантазії школярів. Оригінальний орнамент писанок не тільки чарував своєю індивідуальністю, мініатюрністю, гармонією колориту, а й відтворював прадавні символи світорозуміння і природи, єднав з традиціями минулого.

            Майстер-клас викликав позитивні емоції та захоплення як у дітей, так і дорослих учасників. Всіх захопила творчість відтворення давніх узорів на писанці. Такі заняття дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: батькам на творчі здібності своїх дітей, дітям пізнати щось нове в своєму житті або, навіть, започаткувати в собі нові творчі завдатки, колегам поспілкуватися у неформальному творчому просторі.

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько