Новини

 Майстер-клас по писанкарству

Мабуть, важко знайти людину, яка б не згадувала весняні дні дитинства, коли зустрічаючи теплі промені сонця, запах вогкої вранішньої землі, Мати ставила на стіл пахучу паску чи солодку "бабку" в оздобленні яскравих крашанок або писанок. Свято Великодня – це мудра народна традиція. 

 

Звичай розфарбовування яйця прийшов до нас з сивої давнини і втілює уявлення народу про єдність небесної і земної сфери, про красу нашої землі. Свій початок він бере з дохристиянських часів від давніх вірувань наших пращурів. Після прийняття християнства, як офіційної  державної релігії, відбулося календарне об’єднання давніх язичницьких свят з новими християнськими. Церква пристосувала язичницький культ писанки, як ознаку сонця і оновлення життя та ввела його у свято Великодня як символ Христового воскресіння.

21 березня 2016 року у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг відбувся майстер-клас по писанкарству для учнів гуртка прикладної творчості. Майстер-клас був проведений працівниками Львівського державного Будинку техніки завідувачем лабораторією Калиною В. В., культорганізатором Літник Я. В. та керівником гуртка Буковською Л. В. У заході взяли участь 30 юних писанкарів, які у творчому процесі створили свої неповторні, оригінальні писанки. 

 
Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько